یکشنبه 3 سرطان 1403 برابر با Sunday, 23 June , 2024
جستجو
Close this search box.
کارت آمایش افغانستانی ها

به گزارش خبرگزاری مهاجر، بر اساس ابلاغ اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران، طرح آمایش17 جهت بروزرسانی آمار و اطلاعات پناهندگان افغانستانیِ دارای کارت آمایش16 و صدور کارت آمایش جدید، از 20 تیرماه در دفاتر خدمات آغاز شده است.

همزمان با اجرای طرح آمایش17 برای مشمولین کار، پروانه کار نیز در این دفاتر صادر و یا تمدید می‌شود.

جزئیات کامل طرح آمایش17 را در ادامه می‌خوانید.

مشمولین طرح آمایش17 چه‌کسانی هستند؟

١ ـ اتباع دارای کارت آمایش16

٢ ـ افرادی که برگه تردد معتبر دارند

3 ـ دارندگان کارت آمایش10 تا آمایش15، به‌شرط اینکه حکم طرد از مراجع قضایی و یا خروج از ایران را نداشته باشند (بعد از طی مراحل اداری)

این طرح در دو مرحلۀ ١ ـ اخذ نوبت و ٢ ـ عکس‌برداری، انگشت‌نگاری، پرداخت هزینه‌ها و تحویل و یا ارسال کارت آمایش17 به آدرس فرد توسط پست، اجرا می‌گردد.

مرحله نوبت‌دهی:

در این مرحله با مراجعۀ تبعه و یا از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش16، جهت اخذ نوبت به دفتر خدمات اتباع خارجی مربوطه فراخوان داده می‌شود.

افراد مشمول طرح آمایش17 در تهران، جهت اخذ نوبت، باید از طرق سایت اینترنتیِ کانون اقدام نمایند.

در استان‌هایی که دفتر خدمات اتباع خارجی ندارد، پناهندگان باید به اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

در خانواده‌هایی که با تولد و یا ازدواج یک عضو جدید اضافه شده است و یا به‌علت ازدواج، طلاق، مرگ و یا خروج از ایران یکی از اعضای خانواده حضور ندارد، قبل از اخذ برگ نوبت‌دهی، به دفتر کفالت مربوطه اطلاع دهند.

دارندگان کارت آمایش10 تا آمایش15 که به‌دلایل مختلف موفق به شرکت در آمایش16 نشده‌اند، ابتدا به اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی محل سکونت مراجعه کرده و پس از طی مراحل اداری و تبدیل کارت منقضی خود به برگه تردد با تاریخ معتبر، می‌توانند در طرح آمایش17 شرکت کنند.

جهت اخذ برگ نوبت‌دهی، فقط سرپرست و یا یکی از اعضای بالای 18 سال خانواده، با همراه داشتن کارت آمایش16 همه اعضای خانواده (و کارت کار)، به دفتر خدمات اتباع خارجی مراجعه نماید (به‌جز تهران).

هزینه‌های آمایش17

هزینه‌های آمایش17 که به دفاتر خدمات اتباع خارجی اعلام شده است به‌شرح ذیل است:

١) هزینه‌های انجام آمایش17:

100هزار تومان به حساب خزانه برای هر نفر

12500 تومان هزینه رصد برای هر نفر

75هزار تومان هزینه چاپ کارت برای هر نفر

(جمعاً مبلغ 187500 تومان برای هر نفر)

٢) هزینه‌های صدور کارت کار برای افراد مشمول

3) تعرفه خدمات شهری

نرخ تعرفه خدمات شهری، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهرِ محل سکونت برای هر خانواده می‌باشد و در اکثر استان‌ها مانند سال گذشته بوده و تغییری نکرده است.

بر اساس ابلاغیه اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران خانواده‌های دارای بیماران خاص، دارای بیماران صعب‌العلاج و معلول، افراد بی‌سرپرست، خانواده‌های زن سرپرست که فرزند پسر بالای ١٨ سال نداشته باشند، خانوارهایی که سرپرست ازکارافتاده باشد و فرزند پسر بالای ١٨ سال نداشته باشد، خانوارهایی که سرپرست مرد بالای ٦٥ سال باشد و فرزند پسر بالای ١٨ سال نداشته باشد و زنان بدون خانوار از پرداخت عوارض خدمات شهری معاف هستند و خانواده‌های طلاب، شهدا، جانبازان و رزمندگان و خانواده‌های آسیب‌پذیر با ارائه مستندات به اداره اتباع از تخفیف در پرداخت عوارض شهرداری بهره‌مند می‌شوند.

مرحله عکس‌برداری و انگشت‌نگاری:

پناهندگان طبق زمان و تاریخ مندرج در برگ نوبت‌دهی، به‌همراه اعضای بالای 18 سال خانواده و کارت‌های آمایش16 همۀ اعضای خانواده و کارت کار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دفتر خدمات اتباع خارجی مراجعه نمایند.

قبل از مراجعه انگشتان دست خویش را از وجود هرگونه رنگ، روغن ،گریس و یا هر چیز دیگری که مانع انگشت‌نگاری می‌گردد، پاک نمایند.

از اعضای خانواده انگشت‌نگاری و در صورت لزوم عکس‌برداری می‌گردد.

مدارک لازم:

١ ـ کارت آمایش16 تمام اعضای خانواده

٢ ـ برگه نوبت‌دهی

3 ـ کارت عابربانک جهت پرداخت هزینه‌ها

٤ ـ قولنامه منزل با آدرس دقیق محل سکونت و کدپستی به‌همراه قبض آب (در صورت نبود قبض آب یکی از قبوص برق، گاز یا تلفن منزل جهت تأیید آدرس منزل)

٥ ـ دفترچه بیمه (خانواده‌هایی که بیمه هستند)

6 ـ تذکره، برگه تثبیت هویت، گذرنامه و هرگونه مدرکی از دولت افغانستان که گویای هویت فرد باشد (افرادی که سال گذشته مدارک فوق را ارایه کرده‌اند، امسال لازم نیست ارایه نمایند و افرادی که مدارک بند 6 را در سال گذشته نداشتند و تعهد داده بودند، در سال جاری باید یکی از مدارک بند 6 را ارایه نمایند و یا برگ تثبیت هویت از سفارت افغانستان اخذ و به دفاتر خدمات اتباع ارایه نمایند).

7 ـ همراه داشتن کارت واکسیناسیون کرونا الزامی است.

پس از تحویل مدارک، پرداخت هزینه‌ها، عکس‌برداری و انگشت‌نگاری، کارت‌های جدید آمایش17 تحویل و یا از طریق پست به آدرس منزل متقاضی ارسال می‌گردد.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=1298
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تشکر از اطلاعات کامل شما

آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
1
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x