سه‌شنبه 26 سرطان 1403 برابر با Tuesday, 16 July , 2024
جستجو
Close this search box.
معاون شهردار تهران

درحالی که اوضاع اقتصادی و امنیتی در افغانستان به بدترین وضع خود در سی سال گذشته یا شاید قبلتر از آن رسیده باشد و فاجعه انسانی در افغانستان قریب الوقوع می باشد همزمان با ترکیه مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز از عدم پذیرش مهاجرین بیشتر سخن می گویند. به تازگی یکی از معاونان شهرداری تهران خواستار اخراج مهاجران افغانستانی جدید یا به گفته او غیرقانونی از تهران شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، از دستگاه‌های متولی خواست که نگذارند مهاجران افغان وارد پایتخت  شوند.
امین توکلی‌زاده که تازه به این مقام انتخاب شده، گفت:دستگاه‌های مسئول موظف هستند که ابتدا جلوی مهاجرت اتباع افغانستان به ایران را به هر نحو ممکن بگیرند و افرادی را که مهاجرت کرده‌اند، برگردانند و از مرزها رد کنند، زیرا تهران وضعیت مناسبی در این زمینه ندارد.
در پی تسلط طالبان بر افغانستان شمار زیادی از شهروندان افغان از بیم جانشان از این کشور گریخته‌اند. بسیاری به کشورهای غربی، هند و برخی دیگر به کشورهای همسایه از جمله پاکستان و تعدادی کم‌تر به ایران رفته‌اند. وزیر کشور ایران چند روز پیش به مهاجران افغان که راهی مرزهای ایران بودند، توصیه کرد بازگردند. ایران از زمان بحرانی شدن وضعیت در افغانستان اعلام کرد که تدابیری در مرزها اتخاذ کرده که مانع ورود مهاجران افغان شود.

معاون شهردار تهران در عین حال تاکید کرد که باید “شأن انسانی اتباع افغانستان که به ایران مهاجرت کرده‌اند نیز به خوبی رعایت شود. ”
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرده بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از شهروندان افغانستان در این استان به صورت قانونی زندگی می‌کنند و “به همین میزان” هم مهاجر غیرقانونی در این شهر ساکن هستند.او از “مهاجران تحمیل شده به ایران ” سخن گفت و افزود: “این مهاجران به طور قانونی باید برگردند و ما موظف نیستیم که همه مهاجران را بپذیریم و کسی را به طور غیرقانونی در کشور سکنی دهیم. “

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=299
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x