یکشنبه 30 ثور 1403 برابر با Sunday, 19 May , 2024
جستجو
Close this search box.
اخراج مهاجرین

روزنامه پاکستانی با اشاره به اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از این کشور اعلام کرد حکومت طالبان تنها به پناهجویانی که شناسایی و تأیید شوند اجازه ورود به افغانستان می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری مهاجر، روزنامه پاکستانی «داون نیوز» به نقل از منابعی اظهار داشت: حکومت کابل تنها به پناهجویانی اجازه ورود می‌دهد که هویت آنها توسط نمایندگی‌های سیاسی افغانستان در پاکستان تأیید شود.

گزارش افزود: چنین شرطی برای جلوگیری از اخراج پاکستانی‌ها تحت عنوان پناهجوی غیرقانونی افغان به افغانستان گذاشته شده است.

منابعی در کنسولگری افغانستان در پاکستان گفته‌اند پس از وضع چنین شرطی توسط حکومت کابل، سوم آذرماه هیچ پناهجویی از ایالت «خیبرپختونخوا» به افغانستان اخراج نشده است.

این روزنامه همچنین به نقل از برخی منابع طالبان اظهار داشت: از زمان اجرای طرح اخراج پناهجویان افغانستانی از پاکستان، پلیس این کشور برخی از شهروندان پاکستانی را با نام پناهجوبدون مدرک به افغانستان اخراج کرده است.

منابع دیپلماتیک طالبان نیز گفته‌اند زمانی که حکومت افغانستان اتباع پاکستانی را به مرز مشترک بازمی‌گرداند، مقامات پاکستانی از پذیرفتن آن‌ها خودداری می‌کردند.

از سوی دیگر مقامات پاکستانی به رسانه‌ها گفته‌اند ادعای اخراج پاکستانی‌ها به افغانستان بی‌اساس است زیرا تمام عکس و اثر انگشت پناهجویان اخراجی برای استفاده در آینده در اختیار این کشور قراردارد.

مقامات پاکستانی همچنین تأکید کرده‌اند شرط طالبان برای بررسی هویت پناهجویان توسط نمایندگی‌های سیاسی افغانستان روند پناهجویان به افغانستان را با تأخیر روبرو می‌کند و سبب خواهد شد تا آنها مدت بیشتری را در بازداشت بمانند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=6119
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x