پنج‌شنبه 28 سرطان 1403 برابر با Thursday, 18 July , 2024
جستجو
Close this search box.
آلمان

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان جمعه ۲۰ اکتبر اخراج گسترده مهاجران غیرقانونی از خاک آلمان را ضروری اعلام کرد و خواستار در دسترس‌بودن تمام‌وقت ادارات مربوطه برای تسریع این کار شد.

صدراعظم آلمان جمعه ۲۰ اکتبر با تاکید بر لزوم اخراج گسترده مهاجران غیرقانونی از این کشور خواستار تسریع در اخراج مهاجرانی شد که دلیلی برای حمایت از آن‌ها از سوی دولت آلمان وجود ندارد.

اولاف شولتس به نشریه اشپیگل گفت: «ما باید کسانی که حق ماندن در آلمان ندارند را با سرعت و در مقیاس وسیع اخراج کنیم زیرا همه مهاجران دلایلی از جمله نیاز به حمایت از سوی دولت آلمان را ندارند.»

شولتس ضمن تاکید بر لزوم در دسترس‌بودن تمام‌وقت ادارات مربوطه برای تسریع این کار، خواستار فرایند دیجیتالی‌شدن اداره‌های مهاجرت آلمان نیز شد.

وی از پیشنهادهای ایالت‌های فدرال برای کاهش ورود مهاجران غیرقانونی استقبال کرد و افزود: «اگر تصمیم ایالت‌های فدرال بر این باشد که به‌جای پول، کالا و کارت پرداخت به مهاجران ارائه دهند، ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم. همچنین از تصمیم ایالات‌ها برای به‌ خدمت‌گرفتن پناهجویان در فعالیت‌های اجتماعی استقبال خواهیم کرد.»

صدراعظم آلمان با بیان این که سیاست این کشور بر اساس خشم و کینه نیست، ادامه داد: «همانطور که هیچ مهاجری حق ماندن بی‌دلیل در خاک آلمان را ندارد، باید در قبال او سختگیر باشیم، همزمان باید به این نکته نیز توجه کنیم که به نیروی کار کشورهای دیگر نیازمندیم.»

دولت آلمان پایان ممنوعیت کار برای پناهجویان را بررسی می‌کند

بر اساس گزارش یک ماه اخیر اداره آمار فدرال آلمان، حدود ۳.۲۶ میلیون مهاجر در آلمان زندگی می‌کنند. این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۱۱۱ هزار نفر افزایش داشته است.

این آمار شامل همه مهاجران، متقاضیان پناهندگی، آوارگان جنگی و پناهجویانی می‌شود که درخواست پناهندگی‌شان رد شده اما بودن‌شان در آلمان تحمل می‌شود.

شمار زیادی از این مهاجران از سال‌ها یا حتی دهه‌ها پیش در آلمان زندگی می‌کنند. بنا به اعلام حزب چپ‌های آلمان، از دهه ۱۹۵۰ به این سو، این رقم بالاترین رقم مهاجرت در آلمان است.

آمارگران این افزایش را در وهله نخست با جنگ تهاجمی روسیه علیه اوکراین و موج مهاجرت از این کشور مرتبط می‌دانند. سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۱میلیون نفر از اوکراین به آلمان نقل مکان کردند. در همین زمان، ۱۳۸هزار نفر از شهروندان اوکراین دوباره آلمان را ترک کرده و به اوکراین بازگشتند.

در یک سال اخیر شماری دیگری از مهاجران در آلمان تقاضای پناهندگی داده و تعدادی هم به دلایل بشردوستانه، از جمله از افغانستان، به آلمان انتقال یافته‌اند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=5645
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x