یکشنبه 27 جوزا 1403 برابر با Sunday, 16 June , 2024
جستجو
Close this search box.
افزایش سرعت رسیدگی در دادگاه آلمان برای مهاجرت

به گزارش خبرگزاری مهاجر به نقل از خبرگزاری دویچه، از آغاز سال جاری میلادی مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه، نخست به طور متوسط بالغ بر ۱۷ ماه و ۹ روز بوده است. این میزان در سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۲۰ ماه و ۸ روز، در سال ۲۰۲۲، ۲۶ ماه و یک سال قبل از آن نیز ۲۶ ماه و ۵ روز بوده است.

اشپیگل با تکیه بر داده‌های دریافتی خود از تاثیر بسزای قانون مصوب نوامبر سال ۲۰۲۲ بر روند رسیدگی دادگاه‌ها به تقاضاهای پناهندگی خبر داده است. این قانون در پارلمان آلمان با هدف افزایش سرعت رسیدگی به این

تقاضاها وضع شد سخنگوی وزارت کشور آلمان در پاسخ به هفته‌نامه اشپیگل گفته است که دادگاه‌های اداری با سرعت بیشتری به شکایت متقاضیان پناهندگی در آلمان رسیدگی می‌کنند.

سخنگوی وزارت کشور به اشپیگل گفته است: «در سطح ایالت‌ها تفاوت‌های بزرگی در مورد رسیدگی به پرونده‌های شکایت متقاضیان پناهجویی در آلمان وجود دارد که ناشی از سازماندهی داخلی، میزان پرسنل و امکانات دادگاه‌های اداری است.»

به گفته سخنگوی وزارت کشور: «این فاکتورها در حیطه اختیارات ایالت‌ها قرار دارند.»

قولی که ایالت‌ها داده‌اند: مجلس فدرال قانونی را جهت کاستن از بار دادگاهای اداری و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان پناهندگی در آلمان به تصویب رساند که در آغاز سال ۲۰۲۳ قابلیت اجرایی یافت.

 تغییرات اداره مهاجرت آلمان برای بررسی سریع تقاضاهای پناهندگی

به گفته سخنگوی وزارت کشور آلمان “هنوز نمی‌توان با جزئیات و دقیقا گفت که کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها ناشی از کدام یک از تغییرات بوده است.”

دولت‌های ایالتی سال گذشته در اجلاسی که با صدراعظم برگزار شد قول دادند که دادگاه‌های اداری را به لحاظ سازماندهی و پرسنلی تقویت کنند.

به گزارش اشپیگل، دادگاه‌های اداری در ایالت‌های زارلند و راینلند‌فالس به ترتیب با ۵ ماه و ۲ روز و ۸ ماه و ۹ روز به کمترین زمان برای رسیدگی به پروند‌های شکایت متقاضیان پناهندگی نیاز دارند.

طبق آخرین آمار موجود، دادگاه‌های ایالت هسن تا زمان تصمیم‌گیری برای پرونده متقاضیان به ۳۱ ماه و ۴ روز و همچنین دادگاه‌های براندنبورگ نیز ۳۸ ماه و ۷ روز زمان نیاز دارند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=7203
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x