چهارشنبه 9 جوزا 1403 برابر با Wednesday, 29 May , 2024
جستجو
Close this search box.
رشد سریع جمعیت در استرالیا به دلیل مهاجرت

به گزارش خبرگزاری مهاجر به نقل از رنا؛ رشد سریع جمعیت در استرالیا به دلیل افزایش مهاجرت این کشور را با چالش های بسیار روبرو خواد ساخت. انتظار می رود که استرالیا در سال جاری شاهد بیشترین نرخ مهاجرت در تاریخش باشد. برطبق گزارش های دولتی دور از انتظار نیست تعداد ۶۵۰ هزار مهاجر امسال و سال آتی به این کشور وارد شوند. موج جدید مهاجرت باعث افزایش جمعیت و در پی آن ایجاد معضل مسکن در استرالیا خواهد شد. مشکلی که در پی آن نرخ اجاره ها به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. در این حالت مستاجران زیادی برای تعداد کمی سرپناه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

از سوی دیگر افزایش چشمگیر مهاجرت به استرالیا کمبود نیروی کار را در این کشور کاهش می‌دهد. معضل کمبود مزمن نیروی کار در استرالیا باعث شده که کارفرمایان برای یافتن کارمند برای پر کردن موقعیت‌های شغلی به ویژه در بخش‌های خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی، مهمان‌نوازی و گردشگری با مشکل مواجه شوند.

طی سه سال قرنطینه ناشی از پاندمی کووید و بسته شدن مرزها، فقط ۳۰۰ هزار مهاجرت وارد استرالیا شدند. مقام‌های خزانه‌داری استرالیا در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کردند که در مجموع ۱.۲ میلیون مهاجر تا پایان سال ۲۰۲۴ وارد این کشور می‌شوند اما این رقم حالا به ۹۵۰ هزار نفر کاهش یافته است.

براساس آخرین آنالیزها انتظار می‌رود که استرالیا تا پایان سال مالی ۲۰۲۴ شاهد آغاز زندگی ۶۵۰ هزار مهاجر در این کشور باشد. دستکم ۳۵۰ هزار نفر در سال مالی جاری در استرالیا مستقر خواهند شد و ۳۰۰ هزار نفر دیگر نیز در ۱۲ ماه آینده مستقر خواهند شد.
بالاترین رکورد قبلی طی دو سال مالی، به تعداد ۵۷۷ هزار مهاجر مربوط به سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و در زمان نخست‌وزیری کوین راد بود.

در همین حال افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده و مالیات‌ها که به رشد اقتصادی کمک می‌کند، بودجه‌ای بادآورده را نصیب دولت استرالیا خواهد کرد. افزایش سریع مهاجرت باعث خواهد شد که جمعیت استرالیا تا ژوئن سال آینده به ۲۷ میلیون نفر برسد و طبق پیش‌بینی‌های وزارت خزانه‌داری استرالیا در سال ۲۰۳۳ به ۳۰ میلیون نفر خواهد رسید.

در سه ماهه نخست سال مالی جاری، از جولای تا سپتامبر ۲۰۲۲، ۱۰۶ هزار مهاجر وارد استرالیا شدند. آنها بخشی از موج ۳۰۴ هزار مهاجری بودند که در سال منتهی به سپتامبر و پس از بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت‌های کووید وارد استرالیا شدند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=3996
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
4.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x