یکشنبه 3 سرطان 1403 برابر با Sunday, 23 June , 2024
جستجو
Close this search box.
گواهی ولادت

یکی از مهم ترین فرایند ها در بدو تولد ثبت‌ ولادت فرزند است. این کار به فرزند شما کمک می‌کند تا حقوق بهتر و دسترسی بهتر به خدمات پیدا کند، مانع بی‌تابعیتی شده و ایمنی و امنیت بهتری را برای فررند شما در زمان رشد فراهم می‌کند. به عنوان مثال دسترسی به تحصیل، شغل، باز کردن حساب بانکی، اخذ پاسپورت و یا خریدن ملک همگی نیازمند داشتن گواهی ولادت هستند تا بتوان مدارک مورد نیاز را اخذ کرد.

مراحل ثبت ولادت فرزندان اتباع خارجی به شرح زیر است:

1 – بعد از تولد کودک در بیمارستان یا مرکز مراقبتهای بهداشتی، اطمینان حاصل کنید که مرکز مراقبتهای بهداشتی/ بیمارستان به شما گواهی زایمان ارائه دهد.

۲ – اگر مدرک اقامتی معتبر دارید با گواهی زایمان به اداره اتباع رجوع کنید تا سند یا همان گواهی ولادت برای نوزاد خود دریافت کنید.

۳ – چنانچه (در زمان ولادت فرزند)، فاقد مدارک اقامتی معتبر هستید، واقعه ولادت در مرکز درمانی ثبت خواهد شد اما شما پس از کسب مدارک اقامتی معتبر می توانید برای دریافت گواهی زایمان و سند ولادت اقدام کنید.

۴ – برای زایمان در منزل، علاوه بر موارد بالا، دو شاهد باید واقعه تولد را در برابر مراجع ذیصلاح ( شورای شهر و یا فرمانداری محل سکونت شما ) گواهی کنند.

توجه: همه مراکز بهداشتی و یا بیمارستانها موظفند گواهی زایمان ارائه دهند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=6305
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x