دوشنبه 3 ثور 1403 برابر با Monday, 22 April , 2024
جستجو
Close this search box.
شروع به کار مدیر کل اتباع سازمان ملی مهاجرت در ایران

به گزارش خبرگزاری مهاجر؛ در مراسمی که به منظور معرفی و تودیع مدیر کل اتباع خارجی ایران و با شرکت آقای مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت در اداره کل اتباع خارجی دایر شد، مدیر کل اتباع این سازمان آغاز به کار خود را اعلام کرد.

مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت در این مراسم گفت: بینش به مهاجران به عنوان تهدید باید تغییر پیدا کند و به مهاجران به عنوان فرصت نگاه شود. مبینی همچنین گفت: بینش مان در بخش مهاجرت باید ترکیبی باشد به این معنا که موضوع مهاجرت از جنبه خارجی برای ما تهدید و این موضوع از جنبه داخلی باید فرصت باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون 75 چالش اساسی در ابعاد مختلف در حوزه مهاجرین و اتباع خارجی وجود دارد این 75 چالش ترکیبی از قوت و فرصت در محیط داخلی و ضعف و تهدید در محیط خارجی است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت گفت: خیلی از کشورها با پدیده مهاجرت خودشان اداره می کنند. این مقام مسئول در حوزه مهاجرت افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران بابت حضور میلیون ها اتباع خارجی در کشور هزینه های فروانی داده است این درحالی است که کمک های بین المللی در قیاس با هزینه های جمهوری اسلامی ایران بسیار ناچیز است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت در پایان گفت: بهترین اقدام در حوزه مهاجرت حکمرانی نوین است و هم اکنون در سازمان ملی مهاجرت سامانه ها و بستر ها آماده شده و وزیر کشور نیز افتتاح کرده است و بزودی شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

پیش از این احمد وحیدی وزیر کشور ایران طی حکمی احمد بلوکیان را به عنوان مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت منصوب کرده بود.

بر این اساس، از این پس اصغر بلوکیان به عنوان مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور ایران فعالیت می کند. پیش از این اصغر بلوکیان نماینده وزیر کشور ایران در امور اتباع خارجی بوده است.

منبع: رنا

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=4306
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x