چهارشنبه 23 جوزا 1403 برابر با Wednesday, 12 June , 2024
جستجو
Close this search box.
محدودیت برای صدور پاسپورت در افغانستان

به گزارش خبرگزاری مهاجر؛ سفارت افغانستان در تهران در اطلاعیه ای نوشت: تا اطلاع ثانوی ارائه خدمت در زمینه پاسپورت و تذکره الکترونیکی در سفارت افغانستان در تهران و همچنین در کنسولگری مشهد و زاهدان و نیز اردوگاه ها، صورت نمی گیرد. در این اطلاعیه دلیل این امر، نقص فنی در سیستم مرکزی کشور عنوان شده است.

اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران به شرح زیر است:

«به اطلاع عموم هموطنان عزیز و مهاجرین محترم افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران می رساند، هموطنان عزیز با توجه به شرایط پیش آمده در داخل کشور که همه از آن آگاهی داریم، سیستم مرکزی پاسپورت ماشین خوان و تذکره الکترونیک موقتا بدلیل قطع بودن ارتباط با سیستم مرکزی متوقف می باشد و امکان طی مراحل پاسپورت و تذکره موقتا وجود ندارد، بنابراین الی وصل شدن مجدد سیستم های پاسپورت و تذکره الکترونیک با مرکز، خدمات بخش های پاسپورت ماشین خوان و تذکره الکترونیک در ایران متوقف می باشند.

به استثنای دو بخش پاسپورت و تذکره سایر بخش های کاری نمایندگی های سیاسی و قونسلی افغانستان در تهران، مشهد و زاهدان سر از تاریخ متذکره فعال می باشند و خدمات لازم به مهاجرین محترم ارائه می گردد.

بدینوسیله از همه مهاجرین عزیز تقاضا می گردد که برای طی مراحل پاسپورت و تذکره الکترونیک به سفارت و قونسلگری های زاهدان و مشهد و اردوگاه های شهرهای مختلف مراجعه نفرمایند و به هیچگونه اطلاعیه و اخبار نادرست به جز این آدرس اعتماد نکنند.

به محض اینکه سیستم تذکره الکترونیک و پاسپورت ماشین خوان با مرکز وصل گردد طی اطلاعیه ای هموطنان عزیز در جریان قرار خواهند گرفت.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=4947
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x