شنبه 18 قوس 1402 برابر با Saturday, 9 December , 2023
چگونگی ثبت نام دانش آموزان اتباع با سرشماری

چگونگی ثبت نام دانش آموزان افغانستانی دارای برگه سرشماری

با افزایش تعداد مهاجران افغانستانی در ایران تعداد دانش آموزان بدون مدرک شناسایی نیز افزایش چشمگیری داشته است.این افزایش ناگهانی دانش آموزان ، مشکلاتی را برای ثبت نام آنها در مدارس به وجود آورده بود. و باعث سرگردانی والدین این دانش آموزان شده بود.

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، دانش آموزان اتباع خارجی غیر قانونی به ترتیب ذیل تعیین وضعیت شده است:

۱- دانش آموزان سال اولی شرکت کننده در طرح “بازشماری” و دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که مقطع تحصیلی یا واحد آموزشی آنان تغییر یافته است با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال جدید ۱۴۰۲-۱۴۰۱ نوبت دریافت نمایند.

دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که واحد آموزشی آنان تغییر نیافته است متعاقباً و از اوائل آبان ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

۲- دانش آموزان ثبت نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ صادره توسط دفاتر خدمات:

دانش آموزان(بین ۶ تا ۱۸ سال) این گروه که پس از دریافت نمونه فرم سنجش سلامت از سایت‏های ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با همان رسید سرشماری (برگه ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ ) برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نماید.

این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل آذر ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

۳- دانش آموزان ثبت نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ صادره توسط دفاتر پیشخوان:

دانش آموزان (بین ۶ تا ۱۸ سال) این گروه که دارای رسید سفید رنگ می باشند با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir نوبت مراجعه به دفاتر خدمات دریافت نمایند.

(به ثبت نام شدگان دارای رسید سفید در هر استان صرفاً به دفاتر همان استان نوبت داده خواهد شد. ضمناً نوبت دهی در استانهای ممنوعه اجرا نخواهد شد)

در روز نوبت در مراجعه به دفاتر خدمات پس از انجام فرایند اداری برای سرپرست و دانش آموز برگه ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ صادر و به همراه فرم خام سنجش سلامت تحویل خواهد شد.

این گروه با مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با برگه جدید معتبر تا ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ صادره برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نمایند.

این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل آذر ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=1841
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x