پنج‌شنبه 3 جوزا 1403 برابر با Thursday, 23 May , 2024
جستجو
Close this search box.
کارت

دولت‌های ایالتی و فدرال با عرضه “کارت پرداخت” برای تأمین هزینه زندگی پناهجویان موافقت کرده‌اند. منطقه “گرایتس” در ایالت تورینگن می‌خواهد همین امسال آن را به صورت آزمایشی اجرا کند. این کارت پرداخت چگونه کار می‌کند؟
پس از رایزنی‌های طولانی، دولت‌های ایالتی و فدرال بر سر اجرای “کارت پرداخت” برای پناهجویان به توافق رسیده‌اند. پناهجویان به جای پول نقد، قرار است کارتی اعتباری، با مبلغ معین بارگذاری‌شده در آن، برای خرید دریافت کنند.

در مورد دلیل این اقدام گفته می‌شود که پناهندگان نباید بتوانند پولی را که برای هزینه زندگی آنها در آلمان در نظر گرفته شده، به کشورهای خود بفرستند.

منطقه “گرایتس” در ایالت تورینگن اکنون پیشتازی کرده و گفته است چنین کارتی را از اول دسامبر به جریان می‌اندازد. این کارت چگونه کار می‌کند؟
کارت پرداخت برای پناهجویان چیست؟

“کارت پرداخت” یک کارت اعتباری شرکت خدمات پرداختی “مَسترکارد” (Mastercard) است که مبلغ معینی اعتبار پولی در آن بارگذاری شده است.
از این کارت می‌توان در خرده‌فروشی و در دستگاه‌های خودپردازی که پرداخت با کارت “مَسترکارد” پذیرفته می‌شود، استفاده کرد. اداره مسئول در منطقه می‌تواند برای هر فرد به طور مجزا مبلغ معینی را روی این کارت بارگیری یا برداشت کند.

این کارت به طور جداگانه برای هر پناهجویی صادر می‌شود که از مزایای دریافت هزینه زندگی برخوردار می‌شود. الگوی منطقه “گرایتس” در طرح خود پیش‌بینی کرده است که هر فرد دارای شرایط، ۱۰۰ یورو به صورت نقدی دریافت می‌کند و مابقی به “کارت پرداخت” واریز می‌شود. پناهجویان برای دریافت این کارت باید همانند قبل، شخصا در دفتر منطقه حضور یابند.

بر روی کارت پرداخت چه اطلاعاتی درج شده است؟

بر روی “کارت پرداخت”، شماره کارت و تاریخ انقضای آن، نام و نام خانوادگی پناهجو و شماره ثبت پناهجو در اداره خارجیان (شماره AZR) چاپ شده است.
کارت پرداخت چه ویژگی‌هایی دارد؟

طبق الگوی “گرایتس”، کارت پرداخت فقط در منطقه کد پستی ۰۷ قابل استفاده است که شامل مناطق گرایتس، گِرا، زالفلد و یِنا می‌شود.
به گفته مارتینا شواینسبورگ، مدیر این منطقه، از موجودی این کارت نمی‌توان اضافه برداشت یا آن را به پول نقد تبدیل کرد. در صورتی که پناهجو محصولات خریداری شده را برگرداند، قیمت خرید بار دیگر روی کارت او بارگذاری خواهد شد.
مسئولان این منطقه می‌گویند که می‌توان محدودیت موجودی برای کارت قائل شد. در صورت رسیدن به حد مجاز، هیچ اعتبار اضافی نمی‌توان روی کارت بارگذاری کرد.

چه کسی کارت پرداخت را دریافت می‌کند؟

این منطقه می‌خواهد اولین کارت‌ها را برای پناهجویانی که درخواست دوم پناهندگی داده‌اند، از اول دسامبر صادر کند. درخواست دوم پناهندگی بدین معناست که درخواست اول آنها رد شده یا آن را پس گرفته‌اند. این مورد شامل ۳۰ پناهجو در منطقه گرایتس می‌شود. سپس از اول ژانویه ۲۰۲۴، تمام ۷۵۰ پناهجویی که هم‌اکنون در این منطقه هستند، این کارت را دریافت خواهند کرد.

هزینه صدور این کارت‌ها برای منطقه چقدر است؟
صدور هر کارت پرداخت برای اداره منطقه میان سه تا شش یورو هزینه خواهد داشت. علاوه بر این، شرکت مَسترکارد برای هر بارگذاری یک یورو هزینه دریافت می‌کند.
سایر مناطق چه زمانی کارت پرداخت را اجرایی می‌کنند؟

این پروژه آزمایشی قرار است تا اواسط ژانویه در این منطقه اجرا شود. در صورتی که اجرای آزمایشی آن، با موفقیت به انجام برسد، باید خیلی سریع کارت پرداخت در سایر مناطق به جریان افتد.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=6048
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x