یکشنبه 27 جوزا 1403 برابر با Sunday, 16 June , 2024
جستجو
Close this search box.
فرصت های شغلی در آلمان

به گزارش خبرگزاری مهاجر، با گسترش روز افزون صنعت انرژی خورشیدی در آلمان، این حوزه بە دنبال جذب دەها هزار کارگر ماهر در زمینەهای مهندسی تاسیسات و نصاب‌های ساختمانی است.
بە طور مستمر بر تعداد کسانی کە خواهان بهرەگیری از انرژی خورشیدی روی پشت‌بام‌ خانەهای خود هستند افزودە می‌شود. اما مطالعات جدید نشان می‌دهد کە این صنعت با کمبود نیروهای کار مواجه است و تقاضا برای یافتن کارگران ماهر به شدت در حال افزایش است.

بر ا‌ساس مطالعات صورت گرفتە از سوی موسسە اقتصاد آلمان (IW)، در سال ٢٠٢٢ میلادی تعداد آگهی‌های آنلاین برای فرصت‌های شغلی در زمینە صنعت انرژی خورشیدی ۵۲ هزار آگهی بودە، کە در مقایسه با سال ٢٠١٩ دو برابر شدە است.
نکته جالب توجه این است کە در شش ماهه اول سال ٢٠٢٣ شرکت‌های آلمانی ٣۶ هزار آگهی استخدامی در ارتباط با انرژی خورشیدی منتشر کردەاند کە یک رکورد محسوب می‌شود.
برای کدام یک از مشاغل تقاضای بیشتری وجود دارد؟

بر ا‌ساس مطالعات صورت گرفتە، تکنیسین‌های لولە‌کشی، سرما و گرمایشی، تهویە، تاسیسات و برق ساختمانی بیشترین تقاضا را دارند.

جانا فینگرهات، کارشناس بازار کار در بنیاد برتلزمن، در این‌بارە بە نشریه آلمانی اشپیگل گفتە است: «افزایش تقاضا در بازار کار صنعت انرژی خورشیدی، رقابت‌ها را برای استخدام کارگران ماهر افزایش می‌دهد».
همزمان موسسە اقتصاد آلمان هشدار دادە کە افزایش بهرەوری از انرژی خورشیدی در آلمان “بستگی بە تامین نیروی کار ماهر دارد”.

به گفتە این موسسە به همین دلیل بسیار مهم است کە مشاغل مربوط با انرژی خورشیدی در آلمان معرفی و تبلیغ شوند.

افزایش تقاضا برای مشاغل مربوط با انرژی بادی

همزمان به گفتە ا‌دارات کاریابی در حال حاضر در بازار کار صنعت انرژی بادی نیز کمبود کار وجود دارد. آمارها نشان می‌دهد کە در سال ٢٠٢٢ میلادی ١۵ هزار آگهی شغلی در ارتباط با صنعت انرژی بادی منتشر شدەاند. این آمار به نسبت یک سال قبل، ٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتە می‌شود کە اکنون در آلمان سه میلیون سیستم فتوولتائیک و ٣٠ هزار توربین بادی در خشکی و دریا وجود دارند و برنامەهای زیادی برای توسعه این صنایع در حال بررسی و اجرا هستند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=6092
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x