پنج‌شنبه 3 جوزا 1403 برابر با Thursday, 23 May , 2024
جستجو
Close this search box.
استفاده اتباع از خدمات صندوق بیماران صعب العلاج

تعلق بیمه برای اتباع دارای کارت آمایش و برگه تردد در ایران

به گزارش خبرگزاری مهاجر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ معاون بیمه سلامت در ایران گفت سازمان بیمه سلامت سعی در دسترسی همه پناهندگان خارجی به بیمه سلامت دارد. شایان فر افزود: بیمه سلامت ایران در نظر دارد برای کمک به مهاجران آسیب پذیر در هزینه های درمانی شان، به این افراد دفترچه بیمه اعطا نماید. وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۱۲۰ هزار تن از مهاجرین خارجی با بهره مندی از کمک‌های بین المللی و حدود ۵۰ هزار تن دیگر هم با بهره مندی از کمک های جمهوری اسلامی ایران از خدمات درمانی بیمه سلامت بهره برده اند. وی اظهار کرد: ۱۰۰ درصد حق بیمه سالیانه برای تقریبا ۱۲۰ هزار اتباع آسیب پذیر به ویژه افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند و اعضای خانواده‌های آنان، توسط کمیساریای عالی پناهندگان پرداخت می‌شود.

شایانفر درخصوص خدمات سازمان بیمه سلامت ایران به اتباع و پناهندگان گفت: اولین توافق همکاری مشترک سازمان بیمه سلامت ایران و کمیساریای عالی پناهندگان مستقر در جمهوری اسلامی ایران در خصوص اجرای پروژه تأمین دسترسی به بیمه پایه سلامت همگانی برای پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران (بسته جامع خدمات بیمه پایه سلامت شامل خدمات سرپایی، بستری و بستری موقت) در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی به امضا رسید که همچنان نیز استمرار دارد.

وی افزود: پیش از توافق مورد نظر نیز اتباع خارجی به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج با معرفی وزاررت کشور تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گرفتند. وی تصریح کرد: به دنبال انعقاد تفاهم نامه مورد نظر، تمامی پناهندگان معرفی شده ساکن ایران مشابه اتباع ایرانی تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار گرفته و از مزایای بسته جامع پایه بیمه سلامت کشور، شامل خدمات مشابه با خدمات ارائه شده به اتباع ایرانی از جمله درمان سرپایی، بستری و بستری موقت برخوردار شدند.

وی افزود: البته با اجرای این پروژه، تمامی پناهندگان از جمله آنانی که مبتلا به بیماری‌های خاص (هموفیلی، تالاسمی، بیماران دیالیزی، پیوند کلیه، MS) و صعب العلاج بودند نیز از خدمات بیمه‌ای این سازمان بهره‌مند شدند.

شایانفر تاکید کرد: پوشش بیمه پناهندگان، مشکلات آنان را در زمینه تامین سلامت و دسترسی به خدمات بیمه پایه سلامت مرتفع کرده و مشکلات مالی مربوط به هزینه‌های خدمات مراقبت‌های بهداشتی، درمانی و جراحی‌های کمر شکن از جمله جراحی مغز، قلب و همچنین نگهداری کودکان نارس در NICU و برخورداری مادران باردار از خدمات مربوط به زایمان و داروهای گران قیمت را کاهش داده و در این زمینه سازمان بیمه سلامت ایران، حفاظت مالی گروه مورد نظر را بدون دست چین کردن پناهندگان و ایجاد شرط سلامت در بیمه پایه بر عهده داشته است.

شایان فر در خاتمه با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت ایران به تلاش خود برای دسترسی تدریجی همه اتباع، پناهندگان و مهاجرین خارجی به نظام بیمه سلامت ادامه خواهد داد، افزود: تمامی پناهندگان غیر آسیب پذیر دارای کارت آمایش و برگه تردد معتبر نیز می‌توانند با پرداخت حق بیمه، از مزایای بیمه سلامت برابر ضوابط و مقررات مربوط از زمان واریز حق بیمه به مدت یک سال بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=3553
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x