چهارشنبه 23 جوزا 1403 برابر با Wednesday, 12 June , 2024
جستجو
Close this search box.
ثبت نام دانش آموزان اتباع

به گزارش خبرگزاری مهاجر؛ دستورالعمل ثبتنام دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده توسط آموزش و پرورش ایران اعلام شد. برای ثبتنام در مدارس ایران می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

۱- کلیه والدین که فرزندانشان در هر مقطعی تحصیل می کنند موظف اند از ابتدای تیرماه با مراجعه به سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش ایران جهت تایید محل زندگی شان اقدام نمایند.

۲- در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش، لیست دانش آموزان خود را کنترل نمایند و چنانچه نام فرزند دانش آموز آن‌ها در لیست دیده نمی‌شد، به مدرسه محل تحصیل دانش آموز اطلاع دهند.

۳-در صورت مشاهده نام فرزند، برای ثبت نام میان پایه (همه پایه‌ها به جز اول، هفتم و دهم) در صورت نداشتن درخواست جابجایی به مدرسه جدید، نیاز به کار دیگری نیست و ثبت نام فرزند به صورت خودکار انجام می‌شود. اطلاع رسانی برای پرداخت هزینه کتاب و بیمه متعاقبا انجام می‌شود.

۴- چنانچه والدین درخواست انتقال فرزند به مدرسه جدیدی را دارند، زمان ثبت نقل و انتقال مدارس متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

۵- پیش ثبت نام پایه‌های اول و هفتم از طریق آیکن پیش ثبت نام در پنجره واحد در حال انجام است. ثبت نام پایه دهم پس از اتمام هدایت تحصیلی آغاز خواهد شد.

۶- مدیران همه مقاطع تحصیلی توجه داشته باشند، ثبت نام قطعی همه دانش آموزان اعم از ورودی مقاطع و دانش آموزان میان پایه در سامانه دانش آموزی (سیدا)، صرفا پس از مراجعه همه والدین به پنجره واحد و احراز محل سکونت توسط ایشان انجام می‌شود.

۷. مدیران مدارس به نحو مقتضی به والدین اطلاع رسانی کنند که از این پس همه خدمات دولت بر مبنای آدرس ثبت شده در سامانه املاک و اسکان خواهد بود. در ثبت و تایید آدرس نهایت دقت را داشته باشند. مسئولیت حقوقی مترتب بر تایید یا عدم تایید احراز محل سکونت بر عهده کاربر خواهد بود.

با بررسی میدانی انجام شده جهت ثبت نام دانش آموزان اتباع افغانستانی در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش، ۱- اسم دانش آموز در قسمت فرزندان اضافه نشده است.

۲- بعد از باز شدن پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش برای اتباع، صفحه تایید محل سکونت، ظاهر می شود و از کاربر درخواست می شود که در سامانه املاک اسکان، محل سکونت خویش را تایید نماید.

۳- جهت ورود به سامانه املاک اسکان نیاز به کدملی و سیم کارت به اسم شخص می باشد.

۴- در سامانه املاک اسکان گزینه ای برای اتباع خارجی تعریف نشده است و فقط با کدملی امکان ثبت محل سکونت انجام می شود.

با توجه به موارد فوق امکان استفاده اتباع خارجی از پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش وجود ندارد و حتی اخذ نوبت سنجش بدو ورود به مدرسه که قبلا امکان پذیر بود، در حال حاضر میسر نیست.

منبع: رنا

لینک کوتاه: https://mohajer.news/?p=4859
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مطالب
آخرین دیدگاه ها
پر بازدیدترین ها
0
دیدگاه شما ارزشمند است، لطفا نظر دهید.x